Szron

_barti_
Nowo zarejestrowany użytkownik

Cześć,
jakie macie doświadczenia ze Szronami od pana Macewicza :) ?
Ja swoje pierwsze zbiorę w tym roku - zrobiłem w ubiegłym kilka odkładów z tymi matkami. Przezimowały dość fajnie, więc sezon je oceni.
dar natury
Zarejestrowany użytkownik

Posiadam tą pszczołę , nabyłem dwa lata temu reproduktorkę od Pana Bogdana ,wyhodowałem własne matki użytkowe na swój użytek.
Dobra pszczoła , łagodna , miodna oraz nie przejawiająca chęci do rojenia przy dysponowaniu odpowiednią ilością ramek w ulu .Dba o czystość w ulu , niewielki osyp zimowy, spożycie pokarmu w zimie na przeciętnym poziomie .U mnie sprawdza się na wszystkich pożytkach od wczesnych na lipie kończąc bo to mój ostatni
niestety pożytek .Polecam tą pszczołę
adamjaku
Zarejestrowany użytkownik

Pszczoła jedynie na dużą ramkę (może). Na małej kompletnie się nie sprawdza. Siła rodzin - 1/3 do 1/2 siły Agi3. Pierwsza reproduktora odfrunęła, druga zniknęła z ula po sezonie. Dziwnym było, że pszczoły nawet mateczników nie pociągnęły. U znajomego matka czerwiąca reprodukcyjna po poddaniu do ula poleciała się dounasiennić. U sąsiada, który trzyma to w ulu WZ ubiegły sezon zakończyła zbiórką jednego słoika miodu. Przeziomowałą ok, małe zużycie pokarmu. Niby miała latać z rana, ale to leniwa bestia, której wcale nie chce się pracować. Na plus to ciekawe gromadzenie pyłku i pokarmu. Wszystko rozkłada dookoła czerwiu. Szczególnie pyłek - pięknym wianuszkiem którego nie zaobserwowałem u innych pszczół.
ODPOWIEDZ