Szron

_barti_
Nowo zarejestrowany użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 23, 2021 9:12 am

Cześć,
jakie macie doświadczenia ze Szronami od pana Macewicza :) ?
Ja swoje pierwsze zbiorę w tym roku - zrobiłem w ubiegłym kilka odkładów z tymi matkami. Przezimowały dość fajnie, więc sezon je oceni.
dar natury
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 1:58 pm

Posiadam tą pszczołę , nabyłem dwa lata temu reproduktorkę od Pana Bogdana ,wyhodowałem własne matki użytkowe na swój użytek.
Dobra pszczoła , łagodna , miodna oraz nie przejawiająca chęci do rojenia przy dysponowaniu odpowiednią ilością ramek w ulu .Dba o czystość w ulu , niewielki osyp zimowy, spożycie pokarmu w zimie na przeciętnym poziomie .U mnie sprawdza się na wszystkich pożytkach od wczesnych na lipie kończąc bo to mój ostatni
niestety pożytek .Polecam tą pszczołę
adamjaku
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 15, 2021 4:50 am

Pszczoła jedynie na dużą ramkę (może). Na małej kompletnie się nie sprawdza. Siła rodzin - 1/3 do 1/2 siły Agi3. Pierwsza reproduktora odfrunęła, druga zniknęła z ula po sezonie. Dziwnym było, że pszczoły nawet mateczników nie pociągnęły. U znajomego matka czerwiąca reprodukcyjna po poddaniu do ula poleciała się dounasiennić. U sąsiada, który trzyma to w ulu WZ ubiegły sezon zakończyła zbiórką jednego słoika miodu. Przeziomowałą ok, małe zużycie pokarmu. Niby miała latać z rana, ale to leniwa bestia, której wcale nie chce się pracować. Na plus to ciekawe gromadzenie pyłku i pokarmu. Wszystko rozkłada dookoła czerwiu. Szczególnie pyłek - pięknym wianuszkiem którego nie zaobserwowałem u innych pszczół.
ODPOWIEDZ