Krainka willy

dar natury
Zarejestrowany użytkownik

Ostatnio zainteresowała mnie krainka willy, czy u nas w kraju jest osiągalna w klasie reprodukcyjnej.Kto hoduje tą pszczołę.
pawel

ja uważam że na to pytanie da odpowiedz Administrator forum
hieronim
Moderator

Kortówka , to jest praktycznie krainka Willy , z pewną domieszką Sklenara , ja sprowadzam matki w czystej linii z Niemiec i czasami , mając co najmniej dwie takie matki , zapładniam sztucznie , biorąc od jedenej matki trutnie a od drugiej wychowując młode matki.
Awatar użytkownika
wojciech_p
Site Admin

Mie widzę problemu, można ogłoszenie(gratis) wstawić o matkach.
pawel

hieronim pisze: ndz lut 28, 2021 10:06 pm Kortówka , to jest praktycznie krainka Willy , z pewną domieszką Sklenara , ja sprowadzam matki w czystej linii z Niemiec i czasami , mając co najmniej dwie takie matki , zapładniam sztucznie , biorąc od jedenej matki trutnie a od drugiej wychowując młode matki.
Ja mam takie pytanie jeśli chciał bym kupić u kolegi matkę to kupił bym make użytkową unasiennioną czy reprodukcyjną jeśli by była taka możliwość zakupu .pawel
hieronim
Moderator

Ja mam takie pytanie jeśli chciał bym kupić u kolegi matkę to kupił bym make użytkową unasiennioną czy reprodukcyjną jeśli by była taka możliwość zakupu .pawel

Matki unasiennione naturalnie są matkami użytkowymi a matki , które unasienniam sztucznie , trutniami tej samej linii nazywają się matkami czysto liniowymi i jest ich niewiele , bo trzeba przy nich się dużo napracować tj. znakować wybrane trutnie , trzymać matki 8 dni w bardzo dobrej kondycji , jechać do inseminatora 100 km , zapłacić za inseminację ze 20 zł , od sztuki , poświęcić odkład na rozpoczęcie czerwienia takiej matki i trzymać ją do sprawdzenia jak czerwi .
W tej hodowli większym problemem jest przygotowanie odpowiednich trutni .
pawel

Dobrze napisałeś co mi osobiście się podoba w twojej hodowli to jak podchodzisz do wyboru trutni . Takie matki można polecić każdemu bo naprawdę są dobrej jakości . w naturze także jest że nie wszystkie trutnie są wstanie unasiennić matkę podczas lotu trutnie do tego zdolne można ocenić już na wylocie . Jak chcesz unasiennić matki to stom ci to zrobi powołaj się na mnie Tomek nie odmówi .pawel
hieronim
Moderator

pawel pisze: wt mar 02, 2021 11:06 am Dobrze napisałeś co mi osobiście się podoba w twojej hodowli to jak podchodzisz do wyboru trutni . Takie matki można polecić każdemu bo naprawdę są dobrej jakości . w naturze także jest że nie wszystkie trutnie są wstanie unasiennić matkę podczas lotu trutnie do tego zdolne można ocenić już na wylocie . Jak chcesz unasiennić matki to stom ci to zrobi powołaj się na mnie Tomek nie odmówi .pawel
Z Tomkiem się trochę , telefonicznie , znamy , ale dla mnie do Tomka za daleko , dlatego wolę jechać do Maciejowa . Jakbyś chciał taką matkę czysto rasową , to mogę , w sezonie naszykowac , ale cena matki czerwiącej ze sprawdzonym czerwieniem , to 200 zł.
pawel

JA mam takie matki od hodowcy ale znajomi mi się pytają kaidy zacznę hodowle ale ja nie mam czasu bo Emerytura i dalej na tym stanowisku siedzę .
ODPOWIEDZ